Finanšu termini

Krājkonts bērnam

Krājkonts bērnam | Ondo.lv

Krājkonts bērnam ir veids, kā sakrāt naudu savas atvases vajadzību nodrošināšanai nākotnē. Tas ir vērtīgs ilgtermiņa ieguldījums, kas sniedz būtiskus ieguvumus un priekšrocības, bērnam pieaugot un kļūstot patstāvīgam. 

Mērķtiecīgi veidojot uzkrājumus bērna nākotnei, Tu palīdzēsi savai atvasei realizēt iecerētos sapņus, vienlaikus nodrošinot finansiālu stabilitāti – neatkarīgi no tā, vai nauda būs nepieciešama studijām, autovadītāju kursiem, iztikai vai kādiem citiem mērķiem.

Ērtākais veids, kā veidot uzkrājumu bērnam, ir, izmantojot savu personīgo kontu. Turklāt šobrīd krājkonta atvēršana uz bērna vārda ir paveicama arī attālināti. Piemēram, izvēloties veidot uzkrājumu atvases nākotnei ar līgumslēdzēja (vecāka) dzīvības apdrošināšanu, bērnam tiek veidots tāds kā “drošības spilvens”. Gadījumā, ja ar vecāku atgadās nelaime, bērns tiek finansiāli nodrošināts.

Ieguvumi, atverot krājkontu bērnam 

Bērna krājkonts sniedz vairākas būtiskas priekšrocības. Lūk, dažas no tām: 

  • Ērta un vienkārša krājkonta pārvaldīšana, izmantojot, piemēram, mobilo lietotni –, lai Tu vienmēr būtu lietas kursā par aktuālo situāciju;
  • Jebkurā brīdī ir iespējams mainīt krāšanas nosacījumus;
  • Ir iespējama naudas izņemšana pirms plānotā termiņa, it īpaši neparedzētu situāciju gadījumā;
  • Nav viena fiksēta termiņa, kādā jāveido uzkrājums – viss ir atkarīgs no Tavām vēlmēm, iespējām un finansiālās situācijas. 

Bez tam – tas, cik daudz finansiālo līdzekļu katru mēnesi atvēlēsi sava bērna nākotnes vajadzībām, ir atkarīgs gan no Tava finansiāli materiālā stāvokļa, gan arī no uzkrājuma veida un programmas, tādēļ ir svarīgi pirms tam rūpīgi izpētīt piedāvājumu un izvēlēties savām un sava bērna interesēm visatbilstošāko risinājumu. 

Uzkrāto kapitālu vecāks sava bērna rīcībā var nodot, atvasei sasniedzot pilngadību.