Finanšu termini

Kredīts pret auto ķīlu

Kredīts pret auto ķīlu | Ondo.lv

Kredīts pret auto ķīlu ir ilgtermiņa aizdevums, kas ir risinājums brīžos, kad ir radusies steidzama vajadzība pēc papildu finansiālajiem līdzekļiem. Šajā gadījumā automašīna (tai noteikti ir jābūt Tavā īpašumā) ir ķīla, kas dod iespēju saņemt nepieciešamo finansiālo atbalstu. Aizdevuma apjoms sasniedz 70 līdz 90% no automašīnas tirgus vērtības. Taču, lai noteiktu konkrētu summu, kādu būs iespējams saņemt auto ieķīlāšanas gadījumā, vispirms kreditors veic spēkrata novērtēšanu, vadoties pēc tādiem faktoriem kā: automašīnas vispārējais stāvoklis, izlaiduma gads, nobraukums u.tml.

Kādās situācijās šāds kredīts var būt noderīgs? 

Pirmkārt, jāņem vērā, ka kredīts pret auto ķīlu ir paredzēts apjomīgāku mērķu realizēšanai. Lūk, daži no piemēriem, kad auto ieķīlāšana apmaiņā pret aizdevuma saņemšanu var būt optimāls risinājums: 

  • Jaunas automašīnas iegāde ir viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas šo aizdevuma veidu. Turklāt ieķīlāt var arī to transportlīdzekli, ko vēlies iegādāties. Tādā gadījumā automašīna tiek iegādāta uz aizdevēja vārda, taču  kredīstaistībām noslēdzoties, spēkrats nonāk Tavā īpašumā. 
  • Pārkreditācijas gadījumā jeb situācijā, kad nepieciešama esošo aktīvo kredītsaistību apvienošana vienā aizdevumā. Nereti ikmēneša maksājumu segšana nozīmē samērā lielus tēriņus, kurus paša spēkiem  ne vienmēr ir iespējams segt. 
  • Negatīvas kredītvēstures gadījumā arī var būt nepieciešamība veikt transportlīdzekļa ieķīlāšanu. Automašīnas nodrošinājums kreditoram kalpos kā aizdevuma atmaksas garantija. 

Auto ķīlas priekšrocības 

  • Salīdzinoši zemas procentu likmes, salīdzinot ar citiem aizdevumu veidiem, kuru saņemšanai nav nepieciešama ķīla.
  • Aizdevuma noformēšana ar individuāli piemērotu procenta likmi, kas ir atkarīga no aizņēmēja kredītvēstures un maksātspējas. 
  • Automašīnu var turpināt izmantot savām ikdienas vajadzībām, neatkarīgi no tā, ka tā ir ieķīlāta. 
  • Kredīts pret auto ķīlu internetā ir noformējams ērti un vienkārši. Pēc transportlīdzekļa pārreģistrēšanas procesa Ceļu satiksmes un drošības direkcijā un veiksmīgi noslēgta līguma, naudas summa kontā tiek ieskaitīta pāris stundu laikā.

Auto ķīlas trūkumi

  • Iespēja zaudēt īpašumtiesības uz transportlīdzekli var būt gadījumos, kad netiek pildītas kredītsaistības, piemēram, ir regulāri ikmēneša maksājumu kavējumi. Taču pirms ierosināt atsavināšanās procesu,  ar klientu tiek veiktas pārrunas, lai panāktu iespējami veiksmīgu sadarbību. 
  • Jābūt papildu finansiālajiem līdzekļiem jeb tā sauktajam “drošības spilvenam” gadījumā, ja finansiālā situācija negaidīti un strauji pasliktinās. 

Pirms pieteikties aizdevumam pret auto ķīlu, iesakām rūpīgi izsvērt visus tā trūkumus un priekšrocības, vienlaikus izvērtējot kredītsaistību uzņemšanos ilgtermiņā.