Finanšu termini

Nebanku kredītdevēji

Nebanku kredītdevēji | Ondo.lv

Nebanku kredītdevēji – tās ir kapitālsabiedrības, kas ir saņēmušas licenci kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai. Ja salīdzinām bankas ar nebanku kredītdevējiem, tad pirmajā gadījumā būs iespējams aizņemties apjomīgāku naudas summu lielāku mērķu īstenošanai, piemēram, nekustamā īpašuma iegādei. Šāda kredīta atmaksas termiņš var būt 10 un pat vairāk gadi. Savukārt, ja plānotās ieceres nav tik grandiozas, bet papildu finansiālais atbalsts vienalga ir nepieciešams, piemēram, mājokļa remontam vai kādu neparedzētu izdevumu segšanai, nebanku kredīts tiks izsniegts uz daudz īsāku periodu, turklāt aizdevuma summu varēsi arī atmaksāt ātrāk par noteikto periodu. Piesakoties nebanku kredītam naudu bankas kontā ir iespējams saņemt jau nepilnu 20 minūšu laikā. Pie tam pieteikšanās nebanku aizdevumam ir ļoti vienkārša, to ir ērti izdarīt internetā – attiecīgā nebanku kredītdevēja mājaslapā. 

Tomēr, neraugoties uz ērto un ātro pieteikšanos, kā arī uz elastīgajiem aizdevuma nosacījumiem, ikviens kredītņēmējs tiek rūpīgi izvērtēts.

Kad kredītu var nepiešķirt

Nebankas aizdevumi netiek izsniegti vairākos gadījumos. Lūk, daži no tiem:

  • ir vēl citas aktīvas kredītsaistības. Tas var liecināt par nepārdomātiem finanšu lēmumiem, it īpaši, ja piesakies jaunam kredītam, lai atmaksātu esošo;
  • neatbilstošs vecums. Ja persona ir jaunāka par 18 un vecāka par 80 gadiem – aizdevums netiks piešķirts; 
  • reģistrācija parādnieku reģistrā un negatīva kredītvēsture ataino Tavu maksātspēju. Ja iepriekšējo kredītsaistību dēļ ir izveidojies parāds vai ir kavēti ikmēneša maksājumi, kredītvēsture iezīmējas ar mīnusa zīmi, un arī šādā gadījumā nebanku aizdevējs Tev var atteikt kredīta piešķiršanu;
  • nepietiekoši vai neregulāri ikmēneša ienākumi var būt rādītājs tam, ka aizdevuma summu, visdrīzāk, nespēsi atmaksāt. 

Šobrīd Latvijā pavisam kopumā aktīvi darbojas vairāk nekā 90 dažādi nebanku aizdevēji. Ja vēlies pieteikties aizdevumam, bet Tevi māc bažas par to, vai kredītdevējs neplāno veikt krāpnieciskas darbības, un ir uzticams, iesakām vispirms pārbaudīt, vai tas ir atrodams reģistrā. To ir iespējams izdarīt Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā. 

Nebanku kredītdevēji sniedz iespēju realizēt ilgi lolotos sapņus un ieceres, taču pirms uzņemties kredītsaistības, ir jāapdomā un jāizvērtē to nepieciešamība. Lēmumam par pieteikšanos kredītam ir jābūt rūpīgi pārdomātam, izvērtējot gan savu finansiālo stāvokli, gan arī aizdevuma atmaksas iespējas.