Finanšu termini

Nebanku aizdevumi

Nebanku aizdevumi | Ondo.lv

Tie ir naudas summas aizdevumi, ko izsniedz nebanku kredītdevēji. 

Nebanku aizdevumi, salīdzinot ar kredīta piešķiršanu bankā, ir izdevīgāks risinājums gadījumā, ja ir nepieciešami papildu finansiālie līdzekļi salīdzinoši nelielu vajadzību īstenošanai, piemēram, lietota auto iegādei, mājokļa remontam, autovadītāju kursiem vai meidicīnisko pakalpojumu izmaksu segšanai. Savukārt banku aizdevumi ir paredzēti lielāku mērķu un ieceru īstenošanai – mājokļa iegādei, studiju atmaksai, auto līzingam un citu apjomīgāku izdevumu segšanai. 

Piesakoties nebanku aizdevumam, tā atmaksas termiņš būs ievērojami īsāks un kredīta noformēšanas process – ātrāks. 

Nebanku aizdevumu veidi

Populārākie nebanku aizdevēju pakalpojumi ir patēriņa kredīts un kredītlīnija. 

  • Patēriņa kredīts būs optimāls risinājums situācijā, kad ir plānots veikt kādus lielākus pirkumus vai, ja nauda ir nepieciešama pēkšņu un neplānotu izdevumu segšanai, piemēram, jaunas sadzīves tehnikas iegādei. Izvēloties patēriņa kredītu, ir iespējams saņemt līdz pat 10 000 EUR lielu aizdevumu, līdz ar to arī aizdevuma atmaksas termiņš ir ilgāks. 

Piesakoties patēriņu kredītam, aizdevējs ir tiesīgs lūgt uzrādīt un iesniegt dokumentus, kas apliecina, ka Tavi ikmēneša ienākumi ir regulāri un pietiekoši. Šādā veidā nebanku kredītdevēji izvērtē maksātspēju.

  • Kredītlīnija būs risinājums gadījumā, ja Tev ir nepieciešams finansiālais “drošības spilvens”. Atbilstoši kredītlimitam, Tev tiks piešķirti finansiālie līdzekļi privātajiem tēriņiem. Ņem vērā, ka gadījumā, ja nauda netiks tērēta, arī par kredītlīnijas uzturēšanu maksāt nevajadzēs. 

Piesakoties nebanku aizdevumam, piešķirto naudas summu varēsi tērēt jebkurām savām vajadzībām, jo izsniegtā naudas summa nav piesaistīta kādas konkrētas ieceres realizēšanai, kā tas ir bankas izsniegtā kredīta gadījumā. 

Nebanku aizdevums sniedz iespējas sasniegt mērķus un piepildīt ilgi lolotos sapņus, taču lēmumam par kredītsaistību uzņemšanos ir jābūt rūpīgi pārdomātam, izvērtējot visus plusus nu mīnusus. Aicinām aizņemties atbildīgi, pārdomājot kredīta atmaksas iespējas un izvērtējot savu finansiālo situāciju.